Nasze projekty
Dowiedz się więcej o działalności Fundacji Good Culture!
Wspieramy rozwój czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza poprzez wdrażanie innowacji technologicznych oraz zmianę sposobu pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek. Szkolimy kadry kultury, szczególnie bibliotekarzy.
Zajmujemy się wdrażaniem gamifikacji w instytucjach kulturalno-edukacyjnych. Tworzymy mobilne edukacyjne gry miejskie z wykorzystaniem fińskiej technologii ActionTrack, a także gry wielkoformatowe.
Innowacyjny projekt edukacyjny skierowany do młodzieży licealnej, mający na celu odkrywanie i promowanie dziedzictwa architektury modernizmu w Polsce.
Celem programu jest pokazanie jak wypracować i skierować swoją ofertę do mężczyzn i chłopców – zarówno czytających, jak i nieczytających. Jeszcze jednym celem jest zwiększenie udziału mężczyzn i chłopców w czytelnictwie.
Celem projektu szkoleniowego Good Books EKObiblioteka jest podniesienie świadomości bibliotek i środowisk kultury w zakresie szeroko pojętej bioróżnorodności, ekologii i zrównoważonego rozwoju
Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej właśnie tematyce.
Program „Konwersja cyfrowa domów kultury” to szansa dla domów, centrów i ośrodków kultury, aby zdobyć nie tylko potrzebny sprzęt i oprogramowanie, ale także wiedzę i umiejętności, jak skutecznie z nich korzystać.
W ramach akcji „Bajki dla dzieci w języku ukraińskim dla bibliotek” przekazujemy bibliotekom powiatowym i gminnym zestawy książek dla dzieci w języku ukraińskim. Uczymy, jak zbudować ofertę dla obcokrajowców.
W ramach projektu realizujemy dostosowane do różnych poziomów doświadczenia szkolenia i wyjazdy studyjne dla profesjonalistów z zakresu zarządzania dziedzictwem kulturowym.
Od lat obserwujemy zwiększające się zainteresowanie kulturą krajów północnych. Projekt "Na Północ" zakłada przybliżenie literatury skandynawskiej polskim bibliotekarzom, księgarzom i czytelnikom.