Nasze projekty

Dowiedz się więcej o działalności Fundacji Good Culture!

Wspieramy rozwój czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza poprzez wdrażanie innowacji technologicznych oraz zmianę sposobu pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek. Szkolimy kadry kultury, szczególnie bibliotekarzy.

Logo Good Games

Zajmujemy się wdrażaniem gamifikacji w instytucjach kulturalno-edukacyjnych. Tworzymy mobilne edukacyjne gry miejskie z wykorzystaniem fińskiej technologii ActionTrack, a także gry wielkoformatowe.

Celem programu jest pokazanie jak wypracować i skierować swoją ofertę do mężczyzn i chłopców – zarówno czytających, jak i nieczytających. Jeszcze jednym celem jest zwiększenie udziału mężczyzn i chłopców w czytelnictwie.

Modernizm Talking

MODERNIZM TALKING to innowacyjny projekt edukacyjny skierowany do młodzieży licealnej, mający na celu odkrywanie i promowanie dziedzictwa architektury modernizmu.

Celem projektu szkoleniowego Good Books EKObiblioteka jest podniesienie świadomości bibliotek i środowisk kultury w zakresie szeroko pojętej bioróżnorodności, ekologii i zrównoważonego rozwoju

biblioteka bezglutenowa

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej właśnie tematyce.

Cyfrowy Dom Kultury

Program „Konwersja cyfrowa domów kultury” to szansa dla domów, centrów i ośrodków kultury, aby zdobyć nie tylko potrzebny sprzęt i oprogramowanie, ale także wiedzę i umiejętności, jak skutecznie z nich korzystać.

Ukraińcy w bibliotece

W ramach akcji „Bajki dla dzieci w języku ukraińskim dla bibliotek” przekazujemy bibliotekom powiatowym i gminnym zestawy książek dla dzieci w języku ukraińskim. Uczymy, jak zbudować ofertę dla obcokrajowców.

"Dziedzictwo kulturowe" to szkolenia dla profesjonalistów będące kompleksowym, interdyscyplinarny programem, dostosowanym do różnych poziomów doświadczenia.

Na północ

Od lat obserwujemy zwiększające się zainteresowanie kulturą krajów północnych. Projekt "Na Północ" zakłada przybliżenie literatury skandynawskiej polskim bibliotekarzom, księgarzom i czytelnikom.

Chcesz z nami współpracować?

Wypełnij formularz - odezwiemy się do Ciebie najszybciej, jak będzie to możliwe!

(https://goodculture.pl/polityka-prywatnosci/).