Dostęp do: 30 września 2024 23:59
Program FEnIKS - miliony z UE na kulturę i lokalne dziedzictwo - NAGRANIE
Prowadzący: Łukasz Braun
Współorganizacja: Fundacja Invelo, Inveni P.S.A
-
Marzysz o przeprowadzeniu prac remontowych w obiekcie, w którym znajduje się Twoja instytucja?
-
Chcesz nauczyć się zarządzać jej zasobami i potencjałem?
-
Masz pomysł, jak wykorzystać turystyczne walory lokalnego otoczenia?
Dołącz do nas i odkryj, jak efektywnie pozyskać środki z programu FEnIKS na projekty obejmujące inwestycje infrastrukturalne, szkolenia kadry, ochronę i promocję zabytków, a w efekcie rozwój turystyki.
W trakcie webinarium eksperci z Fundacji Good Culture, firmy Inveni oraz Fundacji Invelo podzielą się swoim bogatym doświadczeniem w zakresie skutecznego zarządzania dziedzictwem kulturowym, pozyskiwania międzynarodowych partnerów i pozyskiwania funduszy na realizację dużych projektów infrastrukturalnych.
Program FEnIKS to szansa na zdobycie milionów złotych!
Co zyskasz dzięki udziałowi w webinarium?
-
Poznasz szczegóły dotyczące programu FEnIKS, zrozumiesz cele i założenia oraz dowiesz się, jakie jednostki mogą aplikować o fundusze.
-
Dowiesz się, jak dzięki szkoleniom kadry skutecznie zarządzać i promować zabytki, przekształcając je w prężnie działające turystyczne atrakcje.
-
Odkryjesz zasoby dostępne na nowej stronie internetowej poświęconej zarządzaniu dziedzictwem, które pomogą Ci w realizacji Twoich projektów.
-
Sesja Q&A da Ci możliwość interakcji bezpośrednio z ekspertami, którzy postarają się odpowiedzieć na Twoje pytania.
Nie przegap okazji, aby zdobyć dofinansowanie w kwocie ponad 10 mln złotych!
Dostęp do: 31 maja 2025 23:59
Katalog ryzyka i przyczyn jego powstawania dla projektów kulturalnych
Prowadzący: Alicja Krawczyńska
W czasie pracy nad projektem kulturalnym często mamy do czynienia ze zmianami i adaptacją projektu do nowych warunków. Zmiany mogą wynikać ze specyfiki tych projektów, mogą również dotyczyć z konieczności dostosowania działań do oczekiwań artystów, wymagań otoczenia, na przykład sponsorów.
Podczas realizacji zadań w projekcie kulturalnym zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem, czyli z niepewnymi zdarzeniami, które w przypadku wystąpienia mogą mieć negatywny wpływ na projekt.
W jaki sposób identyfikować to ryzyko i ograniczać jego wpływ? Odpowiedzią może być zastosowanie uniwersalnego katalogu ryzyka dla projektów kulturalnych, który został opracowany w ramach doktoratu wdrożeniowego Alicji Krawczyńskiej przy współpracy firmy Good Books i Politechniki Wrocławskiej.
Podczas webiarium dowiesz się jak:
- wykorzystać katalog planując i realizując projekty kulturalne
- oszczędzać czas i pieniądze dzięki zastosowaniu rejestru ryzyka według metody ATOM.